Foto: Bo Lindell

Grattishälsningar till KP – Alla vinnare

I KP 7 var det en stor tävling. Uppgiften var att skapa en grattishälsning till KP på 125-årsdagen. Cirka 1 000 fantastiska bidrag kom in. Här är alla vinnare!

1:a till 9:e-pris

Hilda Arhammar Pakkarininen, 11, Sollentuna

 Ebba Lindstrand, 14, Kalmar

 Klara Nilsson, 9, Hjärup

Stella Simon, 11, Nacka

Karin, 10, och Märta, 14, Folckner, Västervik

Liv Lagerström, 12, Stockholm

Ella Grimheden, 10,  Västerås

 Svante Zeidlitz, 14, Spånga

 Ture Malm, 13, Gustavsberg

10:e till 19:e-pris

Märta Borgegård, 11 Uppsala

Sigrid Newberg, 9, Hudiksvall

Ellen Wrentner, 13, Röstånga

Fotini Theodosiou, 10, Västra Frölunda

Nils Kaarme, 11, Uppsala

Elin Frisell, 9, Saltsjöbaden

Filippa Westberg, 12, Stockholm

Viktor Szimuly, 11, Sundsvall

Kajsa Lidvall, 15, Danderyd

Alice Hammarsten, 10, Linköping

20-24

Daniel Petrini, 13, Vegby

Jonna Arvsell, 9, Kil

 Hulda Sundin, 7,  Stockholm

Isak Löfgren, 12, Halmstad

Parisha Musisi, 11, Vällingby

25:e till 49:e-pris

Alma Skogman, 11, Alingsås

Holly Ålander, 11, Johanneshov

Alva Sallhag, 12, Malmö

Foto: KP125, jubileum, kamratposten

Hilda Berglindardottir, 12, Östervåla

Danielle Andersson, 12, Uppsala

Lina Nartey, 13, Göteborg

Malte Lundblad, 10, Partille

Beata Ankarcrona, 12, Stockholm

Sofia Klaverdal, 11,  Hjärnarp

Emilia Sundström, 10, Älvsjö

Erla Johard, 8, Lidingö

Tuva Spjutare, 11, Lönashult

Eli Wahlund, 10, Stockholm

Claudia Sedeh, 9, Ramsta

Filip Lundgren, 11, Älmhult

Vidar Mohager, 12, Åhus

Elias Berglund, 11, Halmstad

Valdemar Hilmersson, 12, Borgby

Tove, 12, och Klara, 6, Lundmark, Kungälv

Anamika Holmquist, 10, Västra Frölunda

Liv Gustavsson, 13, Jonsered

Ivar Hjorton-Vessby, 9, Uppsala

Isabella Storm, 10, Katrineholm

Magdalena Eklund, 9, Stockholm

Ylva Wade, 10, Skå

50:e-pris

Irma Åslund Gran, 10, Ås

51-79

Lovis Klare, 12, Åmmeberg

Irja Lagerkvist, 11, Enskede gård

Elsa Alexandersson, 11, Linköping

Annie Lundberg, 11, Årsta

Tifenn Lidström, 12, Falun

Emma Ernestam, 10, Bromma

Engla Forsberg, 9, Stockholm

Freja Borgkvist, 11, Varberg

Rebecka Ridaeus, 14, Brämhult

Fanny Englund, 14, Vallsta

Noomi Angelov, 11, Bromma

Robin Berg, 9, Olsfors

 Hanna Bengtsson, 12, Sävedalen

Skilla Henriksson Matti, 8, Täby

 Tyra Wiik, 10, Stockholm

Maja Christensen, 10, Västerås

Louise Nordqvist, 12, Tumba

Edvard Wahren, 11, Älvsjö

Emmy Wallin, 13, Sparreholm

Simon Eckerbom, 11, Spånga

Alice Grevesmühl, 11, Belgien

Alma Rilbe, 11, Vendelsö

 Amanda Veida, 12, Fjärås

 Astrid Aldaeus, 8, Stockholm

Bella Bentley, 10, Umeå

Ebba Bjerstedt, 11, Enskede

Jenny Egnell, 12, Bromma

Matilda Göransson, 12, Kristianstad

Matilda Tornberg, 12, Kungsbacka

80:e till 94:e-pris

Juni Hårdstedt, 10, Falun

Alva Folkesson, 12, Nyköping

Ally Lindvall, 12, Holmsund

Emilia Kajbrink, 11,Västra Frölunda

Vilma Anderberg, 8, Stockholm

Julian Igede, 10, Värnamo

Estrid Kaarme, 12, Uppsala

Linn Knutson, 14, Nacka

 Jarl Gyllenhaal, 11, Rosvik

Leo Thalberg De Armas, 11, Enskede

Gustav Brochmann, 12, Uddevalla

  Gaëlle Ovise, 12, Kungsbacka

 Selma Westerlund, 13, Skellefteå

 Vilma Kaaman, 10, Huddinge

Natalie Larsson, 10, Gällivare

95:e till 109:e-plats

 Anja Cavic, 11, Hissingen

Alma Vinterhjärta, 12, Finspång

Ebba Grönwald, 11,  Gävle

Greta Lindqvist Seldahl, 11, Östersund

Nike, 9, och Nova, 9, Mineur, Ekerö

Olle Bergqvist, 7, Gävle

Fiona Liljeström, 12, Hägersten

Wilmer Borell, 10, Hässelby

Natelie Teryd, 16, Finspång

Ebba Billström, 12, Stallarholmen

Olof Halvarsson, 9, Stockholm

 Theodor, 11, Lidingö

Linn Hansson Wennberg, 8, Tullinge

 Emily Udèn, 12, Västra Frölunda

Selma Centerwall, 10, Stockholm

110:e till 124:e-pris

Anakin Fondin Lind, 9, Stockholm

Gustav Hallström, 9, Lund

Molly Henriksson, 9, Grästorp

Adele Skogman, 8, Alingsås

Ida Bylund Wohlström, 13, Vällingby

Azjargal Bayasgalan, 11, Kungsängen

Viktor Cedervall, 9, Täby

 Madeleine Göranson, 13, Västra Frölunda

Malva Bergstrand, 12, Billdal

Teddy Magnusson, 12,Visby

Alva Bergström, 9, Enebyberg

 Josefine Gustafsson, 12, Järfälla

  Milla Macked, 11, Huddinge

Sofia Liss-Larsson, 10, Stockholm

Sofia Lindholm, 11, Kållered

125:e-plats

Gösta Nilsson, 10, Hägersten

Tyra Husberg, 10, Tyresö

Anna Groothuis, 8, Torna-Hällestad

Hanna Nilsson, 9, Lund

Erik Lindahl, 12, Falun

Vidar Toller, 11, Vaxholm

Axel Lundberg, 10, Malmö

82. Axel Bruzelius, 10, Diö

Av Anton Hedström, 10, Stockholm